[TEST] Rękawiczki Endura Luminite - ocieplane i wodoodporne

Kalendarzowa zima już się zaczęła, a jadąc na rowerze dbać należy przede wszystkim o "końcówki" naszego ciała, czyli głowę, stopy oraz dłonie. No właśnie - dłonie, aby chronić je przed ujemną temperaturą postanowiliśmy przeprowadzić test rękawiczek Endura Luminite, których producent deklaruje, że są one wodoodporne, a przy tym oddychają oraz posiadają wysoki stopień izolacji termicznej. Wiadomo, że do jazdy w zimie potrzeba rękawiczek długich, a więc stąd ten wybór.


 Jakość wykonania tych rękawiczek jest bardzo dobra. Nie znajdziemy tutaj żadnych niedociągnięć ze strony producenta. Neoprenowy mankiet zapewnia przyleganie do skóry przez co dłoń uniknie kontaktu ze śniegiem, deszczem oraz ujemną temperaturą. Jest to sprzęt z wyższej półki, a więc izolacja termiczna jest na równie wysokim poziomie. Przy ujemnych temperaturach rzędu 5 czy 10 stopni na pewno sobie poradzą. Kolejną bardzo ważną cechą są wstawki żelowe, które niwelują wstrząsy podczas jazdy na rowerze. Jest to bardzo wygodna sprawa i na pewno przydatna.

Elastyczny materiał z jakiego wykonane są rękawiczki zapewnia także ochronę przed wiatrem.
Ciekawymi dodatkami są także elementy odblaskowe, zapewniające widoczność po zmroku oraz wstawka ze ściereczką do wycierania potu - niekoniecznie przyda się to w zimowe dni, aczkolwiek jesienią oraz wiosną już tak.

Mimo tych wszystkich ciekawych dodatków najważniejszą cechą każdych rękawiczek rowerowych jest wodoodporność. Postanowiłem sprawdzić także jak w tej kwestii sprawdza się model Luminite.
Co ciekawe, test został wykonany nie na deszczu, ale pod wodą bieżącą, a więc w znacznie gorszych warunkach dla samych rękawiczek.Dość długo nie odpuszczałem - rękawiczki spędziły 20 minut pod bieżącą wodą i co?


Z zewnątrz wyglądały zwyczajnie, jak to mokre rękawiczki, natomiast wewnątrz nie było, ani jednego grama wody. Nic - sam byłem bardzo zdziwiony. I to moim zdaniem jest największy plus tego sprzętu. Mamy pewność, że nawet podczas obfitych opadów jesteśmy dobrze zabezpieczeni.
Moim zdaniem także jest to pewna przewaga nad rękawiczkami innych firm, aczkolwiek warto byłoby się przyjrzeć jeszcze recenzjom innych osób.

Rękawiczki możecie nabyć w sklepie internetowym CentrumRowerowe.pl za bardzo atrakcyjną cenę.

Po tym teście jestem także przekonany do firmy Endura, która w swojej ofercie prezentuje różne, bardzo ciekawe modele.

Test został wykonany dzięki sklepowi internetowemu CentrumRowerowe.pl. 

Polecane posty