Gdzie przechowywać rower w zimie?

Temperatury z tygodnia na tydzień spadają coraz niżej, a warunki atmosferyczne nie są już tak sprzyjające jak jeszcze nie dawno. Jak wiadomo, ani deszcz ani śnieg to nie są dobre warunki dla rowerów i innych sprzętów sportowych (mechanicznych). Gdzie przechowywać rower, żeby nasz rower nie uległ zniszczeniu podczas zimy?


Najbardziej szkodliwymi warunkami dla naszego sprzętu jest wilgoć oraz niska temperatura
Dlatego wybierając miejsce, w którym nasz rower ma spędzić zimę należy kierować się tym, aby było ono suche, a temperatura nie spadała za bardzo.
Jakie mamy możliwości?

1. Garaż, piwnica
Jest to bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że temperatura w danym miejscu jest odpowiednia oraz nie ma żadnych przecieków, które nadawałyby pomieszczeniu wilgotności.
Może to być np. murowany garaż, piwnicy domu czy też bloku*.
*Tutaj istnieje problem z zabezpieczeniem roweru, ponieważ potencjalny złodziej ma dużo czasu
i jest w stanie zdetronizować niemalże każde zabezpieczenie.

2. Balkon
To najgorsze ze wszystkich możliwych miejsc - temperatura jest niska, a wilgoć bardzo wysoka.
Rower po zimie spędzonej na balkonie może mieć spore problemy z poprawnym działaniem oraz mogą pojawić się nawet pokaźne ilości rdzy.

3. Mieszkanie
Z perspektywy przeciętnego człowieka to wręcz idiotyczny pomysł, ale z perspektywy zapalonego rowerzysty już nie. Specjalne uchwyty na ścianę umożliwiają trzymanie swojego roweru nawet w mieszkaniu przez co idealnie zabezpiecza się rower przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi.

Pośrednimi rozwiązaniami są garaże blaszane, kontenery itp. czyli miejsca, w których rower nie byłby narażony na bezpośredni kontakt z wodą czy śniegiem, ale na niską temperaturą oraz większą wilgoć niż w przypadku garażu murowanego już tak.


Polecane posty