Porównanie aplikacji mobilnych - liderzy

Wielu z nas uprawiając jakikolwiek sport korzysta z różnych aplikacji, które rejestrują osiągnięcia oraz wyniki sportowe. Ich podstawowe funkcje to mierzenie odległości, prędkości, przewyższeń
 oraz tempa. Zbadaliśmy działanie dwóch liderów w tej kategorii, czyli Endomondo oraz Strava.Nasz test został przeprowadzony podczas jazdy na rowerze na odcinku 900m.

Wyniki

Endomondo                           Strava
920m                                       970m
376-386m n.p.m.     347-352m n.p.m.
13,8km/h                             14km/h

Obie aplikacje działają na podstawie lokalizatora GPS w telefonie, więc pomiary nie są tak precyzyjne jak np. w liczniku rowerowym. Widać natomiast dość znaczne różnice w przebytej odległości. Wynika to z tego, że gdy jechaliśmy drogą obok rzeki, to Strava zarejestrowała, że poruszaliśmy się po rzece. Endomondo natomiast w miarę możliwości prawidłowo pokazało przejazd. Kolejnym badanym parametrem była wysokość nad poziomem morza.
Prawidłowa w miejscu w którym jeździliśmy to ok. 350m. 
Endomondo zdecydowanie zawyżyło wynik, natomiast Straca zmierzyła ją jak najbardziej prawidłowo. Co do prędkości średniej to wyszło podobnie. Oba wyniki są okej,

Aby wybrać dla siebie odpowiednią aplikację należy nieco bardziej sprecyzować na czym najbardziej nam zależy. Widać to doskonale na przykładzie tych dwóch aplikacji. Każdy na pewno spośród ogromu ich ilości znajdzie coś dla siebie. Ja rzadko kiedy używam jakiejkolwiek, a jeśli to Endomondo.
Nie potrzebuje specjalnie szczegółowych wyników, a jedynie takie poglądowe. Wystarcza mi.
Polecane posty