Kolarski mistrz polskiej ziemi


http://www.mazoviamtb.pl/foto/uploads/45_dsc_2939.jpg

Polscy reprezentanci kolarstwa szosowego cieszą się wieloma sukcesami. Mamy wielu wspaniałych kolarzy, takich jak Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Przemysław Niemiec czy Sylwester Szmyd.
Wszyscy Ci zawodnicy są na prawdę świetni i reprezentują rywalizację na światowym poziomie.

Oni ciągle walczą i biorą czynny udział w licznych zawodach kolarskich, ale są też tacy którzy karierę zawodnika już zakończyli, ale dalej swoje życie wiążą z kolarstwem. 
Jedną z takich osób jest Cezary Zamana. Zwycięstwo Tour de Pologne czy Mistrzostwo Polski to tylko mały urywek osiągnięć tego zawodnika. Brał udział w Mistrzostwach Świata aż 7 razy, najlepszą jego lokatą było 25 miejsce w roku 1993. To także ogromny sukces.

Był jednym z pierwszych polskich kolarzy, który po roku 89 ubiegłego wieku został zawodnikiem zagranicznej, zawodowej grupy kolarskiej. 
Dlaczego nazwałem go kolarskim mistrzem polskiej ziemi? Liczne osiągnięcia to nie wszystko. 
Po zakończonej karierze zawodnika został organizatorem MTB Mazovia Maraton, do których zaliczamy m.in.  Gwiazdę Południa, która rozpocznie się już 30 czerwca w Stryszawie i będzie trwała aż do 3 lipca. Jest to przykład osoby, która swoje doświadczenie przelewa innym, dzieli się nim. 
Jest to na pewno wielka pomoc dla młodych kolarzy, ale także wiele możliwości dla doświadczonych zawodników. Dla mnie Cezary Zamana jest kimś więcej niż tylko kolarzem i bardzo się cieszę, że będę mógł uczestniczyć w wydarzeniu kolarskim, którego jest organizatorem. Co prawda, nie jako zawodnik, ale mimo wszystko. 

Na temat Gwiazdy Południa przeczytacie: 


Polecane posty