Dlaczego Polak wstydzi się roweru?

Ten artykuł ma pewne zadanie. Jest ono po części skryte w temacie, a częściowo w swojej treści, 
ale myślę, że po przeczytaniu sami domyślicie się o jakie zadanie chodziło, a dla tych którym się
 to nie uda, na dole artykułu znajdziecie odpowiedź.

http://img.interia.pl/turystyka/nimg/Rowerem_pracy_2088225.jpg

W temacie zawarłem twierdzenie, że Polak wstydzi się jazdy na rowerze i rzeczywiście tak jest, przynajmniej w zdecydowanej większości, która za rowerem nie przepada z różnych względów, 
ale także których rower miał być sposobem na oszczędności, na lepszą sylwetkę, ale...
Pomysłów na dalszą część tego zdania można mieć na prawdę wiele, ale jest kilka prawdziwych, które sprawdzają się myślę w większej połowie przypadków, czyli "kumple się śmieją" , "głupio się na rowerze pokazać" ... można usłyszeć różne śmieszne i wręcz prostackie teksty typu "na paliwo Cię nie stać" itp. 
Wiele ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z rowerem bardzo szybko zniechęcają się właśnie przez takie teksty, wstydząc się tego że w ogóle wpadł na taki pomysł, ale jest to oczywiście błędne myślenie, gdyż jazda na rowerze np. do pracy przynosi na prawdę duże korzyści. 
Nie chodzi tutaj tylko i wyłączni o korzyści finansowe, ale także kwestie ochrony środowiska oraz co dla nas najważniejsze kwestie samopoczucia. Jeśli do pracy będziemy jeździć na rowerze będziemy bardziej efektywni, lepiej się czuli oraz prawdopodobnie mieli chęci do pracy. 
Oczywiście tyczy się to w większości ludzi, którzy pracują w tym zawodzie, który lubią, ale bywa on stresujący czy nawet denerwujący, a przecież wiele takich ludzi istnieje.

Wniosek jednak taki, że Polak nie Duńczyk i na rowerze jeździć nie chce, bo się wstydzi. 
Wstydzi się opinii ludzi, którzy zazwyczaj nie mają najmniejszego pojęcia o korzyściach jakie płyną z jazdy na rowerze. Sami na to popatrzcie... dziwne nie? 
A jednak zniechęca... a szkoda, bo przecież gdybyśmy na rowerze jeździli jak Duńczycy czy Holendrzy to przyczyniło by się to do naszego wyglądu, samopoczucia oraz do nieco grubszego portfela :) 

Fakt jest jeszcze jeden - z roku na rok rowerzystów w Polsce przybywa, ale to i tak umywa się do mieszkańców krajów wspomnianych wyżej.

Teraz zadanie tego artykułu... uświadomienie Polakom, żeby nie zniechęcali się do roweru przez kilka słów...


Polecane posty