Co wziąć na rower?

Cześć. Za pewne wiecie, że wyjazd w jakąkolwiek trasę na rowerze wymaga pewnego przygotowania - czasem jest ono nie wielkie, a czasem bardziej wymagające.
W każdym wypadku jest jednak ono wymagane. Na krótką trasę wiadomo, że nie będziemy przygotowywać się godzinami, ale zajmie to może 20-30 minut. Jest to taki minimalny czas do przygotowania się na 30-40km trasę.


http://bi.gazeta.pl/im/3a/84/f7/z16221242Q.jpg

Co jest nam potrzebne:
- odpowiednia odzież
polecam odzież termoaktywną, powinny wystarczyć nam spodnie, ew. spodenki oraz koszulka/bluza, a w przypadku niższych temperatur rękawiczki, czapka i grube skarpetki :) W niepewne dni warto wziąć do plecaka kurtkę przeciwdeszczową
- sprzęt kolarza
potrzebne będą okulary rowerowe, które są ważnym elementem (o czym piszę TUTAJ), kask,
bidon rowerowy, oświetlenie (opcjonalnie odblaski), telefon (warto informować kogoś gdzie jedziemy)
- dbałość o nawodnienie i ew. zabezpieczenie kaloryczne
zdecydowanie zabieramy napój - może to być woda, ale na już ok. 50km trasy polecam coś co uzupełni nam trochę energii jak np. woda z miodem i cytryną :)
Jeśli chodzi o zabezpieczenie kaloryczne to przy dłuższych trasach możemy zabrać np. jakiś owoc - może być to banan lub jabłko, ale również dobrym rozwiązaniem może być przygotowana wcześniej kanapka, najlepiej z chleba wieloziarnistego oraz np. chudej wędliny bądź sera białego.
- przydatne akcesoria
warto zabrać ze sobą również zapasową dętkę (bądź zestaw naprawczy), klucze, które w razie awarii mogą się przydać, mapę, gdyż GPS w telefonie nie zawsze zadziała, a telefon może się rozładować oraz opcjonalnie powerbank - czyli bank energii np. do naładowania telefonu :) 

Pamiętajmy, że planując trasę należy określić mniej więcej godziny w jakich będziemy jechać, po to aby samemu orientować się czy aby nie będzie już ciemno, pogoda nie ulegnie zmianie lub będą wpływać inne negatywne czynniki, które uczynią jazdę niezbyt bezpieczną.


Polecane posty