Czego unikać na diecie?

Cześć. Artykuł związany z dietą oraz zdrowym odżywianiem, który za zadanie ma odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule, czyli "Czego unikać na diecie?".


Cały problem zaczyna się, kiedy dochodzi do tego dietetycznego postanowienia - np. noworocznego.

Najczęściej postanawiamy, że nie będę jadł/a słodyczy, co oczywiście jest w dzisiejszych czasach bardzo trudne, gdyż odwiedzając niemal każdego na stole pojawiają się ciastka, ciasta, batoniki, cukierki i wiele innych kuszących swoją kalorycznością produktów, które niekoniecznie sprzyjają naszej diecie. Myślimy sobie, że to tylko jedno ciasteczko czy jeden cukierek... w rzeczywistości, kiedy sięgniemy po tego przysłowiowego jednego cukierka już staliśmy się ofiarą. Ofiarą naszego postanowienia, złamaliśmy je - już nie będziemy tak silni w postanowieniu, gdyż kiedy zjedliśmy tego jednego cukierka to nic się nie stało, a więc nasze myślenie kieruje się na to, że jeśli zjem kolejnego to też nic się nie dzieje, a potem już tylko można patrzeć jak nasza dieta właśnie straciła swoją ważność. 
Niestety, ale tak jest. Tak na prawdę nie wiemy, czego unikać na diecie aby była ona skuteczna. Oczywiście istnieje wiele rodzajów diet, ale te będące większością to odchudzające, które ograniczają cukry oraz tłuszcze. Przeciętnemu Kowalskiemu nie wiele to jednak mówi... a cukry kojarzą mu się wyłącznie ze słodyczami, natomiast tłuszcze tylko i wyłącznie z tłustym mięsem. 

Czego więc unikać? 

Po pierwsze unikamy tych podstawowych słodyczy.

One działają na nasz organizm z reguły nie zbyt pozytywnie, gdyż duża zawartość cukrów powoduje odkładanie się ich sporych ilości w naszym organizmie. 
Do słodyczy możemy zaliczyć także ciasta i inne, podobne słodkości.
http://i.wp.pl/a/f/kuchnia/58011700/-hamburger_gal.jpg

Fastfood... szybkie jedzenie, które jest prawdziwą bombą, która kusi smakiem, ale szkodzi przez dużą ilość węglowodanów oraz tłuszczy. Hamburgery, zapiekanki, kebaby, pizze, hot-dogi ... to wszystko to fastfood'y.

Zupki "chińskie" są idealnym sposobem na zepsucie swojego posiłku, ponieważ zupki te pozbawione są wszelkich witamin, białek oraz minerałów, gdyż są żywnością wysoko przetworzoną. Zawierają sztuczne wzmacniacze smaku, sporo węglowodanów, tłuszczy oraz niestety soli.
http://x.garnek.pl/ga1548/97d646c0737f8a10309653a3/zupka_chinska_dzisiejszy_szczyt.jpg

O kostkach rosołowych słyszały na pewno gospodynie, ale wszystkim którzy mają jakiś kontakt z kuchnią powinny być one znane. Na pewno nie kojarzą się ze zdrowym jedzeniem i takim oczywiście nie są.
Ich głównym składnikiem jest szkodząca sól.
 

http://i.wp.pl/a/f/kuchnia/58011461/-EDYSK_2-galerie_nowe3-kostki_rosolowe-kostkirosolowe1000.jpg


Napoje słodkie, to kolejne produkty które są słodkimi bombami. Ogromne ilości cukru i niemalże całkowity brak witamin czynią je złymi doradcami podczas diety, mimo ich pysznego smaku.
http://i.wp.pl/a/f/kuchnia/58011757/-EDYSK_2-galerie_nowe-ranking_niezdrowej-104782140_2_.jpg

Myślę, że nie trzeba wspominać tutaj o chipsach, słodzikach itp. aczkolwiek warto wspomnieć o puszkowanym jedzeniu, którego Nasi rodacy kupują nieraz w ogromnych ilościach, niszcząc tymczasem swój organizm. 

https://i.abczdrowie.pl/imageCache/gallery/86/54/b8/53c59b049844bda9638b4568/p9uo_zobacz-ktorych-produktow-najlepiej-unikac-w648.jpgWymieniłem tylko kilka przykładów, ale jest ich o wiele więcej i na prawdę warto ich unikać, zwłaszcza podczas stosowania jakiejkolwiek diety. Produkty wysoko przetworzone nie tylko nie sprzyjają naszemu zdrowiu, ale także są przyczyną wielu chorób, co jest udowodnione wieloma badaniami. 
W tym spisie znalazłoby się jeszcze miejsce na kawę, tylko że ona nie do końca jest tak strasznie szkodliwa - ale o niej w innym artykule ;-)


Pozdrawiam.

Polecane posty