BBF Bike - cross Hergestellt in Deutschland.

Cześć. Post z omletem ciągle przyciąga Waszą uwagę, już ponad 650 osób go przeczytało, ale dzisiaj ukazuje się kolejny artykuł. Tym razem będzie on dotyczył niemieckiego roweru crossowego marki BBF Bike. 

BBF Fahrzeugflotte

Najpierw kilka słów o samej firmie BBF Bike,  ponieważ wielu z Was pewnie o niej nie słyszało.
Firma istnieje od roku 1985, a rowery tworzy od nieco ponad 20 lat i jest pierwszą niemiecką marką rowerów MTB.
Jej siedziba znajduje się w miejscowości Hoppegarten, okolice Berlina. 
Cechą charakterystyczną większości rowerów firmy BBF Bike jest ich funkcjonalność.

To tyle na temat firmy. Przejdźmy teraz do właściwego tematu, czyli jednego z rowerów crossowych produkowanych przez BBF Bike


Co ciekawe, jest to rower crossowy, który wedle opinii sprawdza się idealnie podczas szybkiej jazdy w lekkim terenie, aczkolwiek sprawdza się także w trybie miejskim - funkcjonalność poprawić może bagażnik, który możemy dodatkowo do niego zamontować, gdyż rower oryginalnie w ramie posiada otwory do jego montażu.
Za profesjonalną amortyzację odpowiada widelec SR Suntour NEX, o skoku 63mm.
Kolejnym funkcjonalnym elementem roweru jest regulowany wspornik kierownicy, czego brakuje w wielu polskich rowerach crossowych. 
Rama oraz obręcze są oczywiście aluminiowe, natomiast opony jak przystało na porządną niemiecką jakość wykonał specjalista w tej dziedzinie, czyli firma Rubena. Szerokość opon to 1,6 cala, czyli optymalnie jeśli chodzi o cross'y. 
Kolejną rzeczą, która pozytywnie mnie zaskoczyła to 24-rzędowy napęd, oczywiście od Shimano
W komplecie producent dodaje zestaw oświetlenia. Rower kosztuje ok. 1200zł i jest dostępny w wielu polskich sklepach rowerowych, a jego właściwości są na prawdę imponujące. 
Szkoda, że nie zwróciłem na niego uwagi gdy wybierałem rower dla siebie, gdyż na pewno byłby on dobrą propozycją. 

Serdecznie pozdrawiam ;-) 


Polecane posty