5 ciekawych liczników do 100zł.

Cześć.

Dzisiaj chciałbym zaprezentować 5 ciekawych propozycji liczników rowerowych w cenie nie przekraczającej 100zł. (Uwaga. Liczniki nie są prezentowana od najlepszego w dół, tylko dowolnie).

1. Kellys Ride

 http://www.axel-sport.pl/stThumbnailPlugin.php?i=media/products/01d2f4fc71612c16a510968924b808dd/images/podsiwtlenie.jpg&t=big&f=product&u=1402038581
Licznik rowerowy firmy Kellys jest ciekawym rozwiązaniem, ponieważ jest to licznik bezprzewodowy z podświetlanym, dwudzielnym i w miarę czytelnym wyświetlaczem.
Producent podaje, że licznik posiada 16 funkcji. Są nimi:
prędkość; - dystans dzienny (DST); - dystans całkowity (ODO); - dystans dla dwóch rowerów 
(ODO1 i ODO2); - możliwość ustawienia dwóch wielkości kół; - czas jazdy (TM); - prędkość maksymalna (MXS); - zegarek; - format godziny 12 / 24; - średnia prędkość (AVS); - scan ( dla funkcji DST, MXS, AVS, TM); - zapamiętywanie wartości chwilowych; - porównanie prędkości aktualnej i średniej (+ / -); - zobrazowanie przyspieszenia; - pamięć dystansu całkowitego; - ustawienie dystansu serwisowego; - temperatura; - przybliżona ilość spalonych kalorii; - podświetlany wyświetlacz. 

2. Sigma BC 16.12

Licznik wydana bodajże w 2012 roku nadal jest aktualną pozycją w wyborze takiego sprzętu. 
Uważam, że jest to po prostu sprawdzony przez wielu licznik cieszący się dobrą opinią. 
Z funkcji posiada chyba wszystko to co "kolega" wyżej, tylko dodatkowo wskazuje temperaturę.

3. Sigma Base 1200

Pierwszym atutem jest na pewno nieco inny wygląd, a kolejnym fakt że licznik jest bezprzewodowy.
Oprócz tego posiada funkcje Sigmy 16.12, włącznie z termometrem. Jak najbardziej ciekawa propozycja.

4. Ciclo CM 2.11


Licznik firmy Ciclo, jest ciekawą propozycją ze względu na to, że synchronizuje się z PC, co oznacza że dane możemy odczytać na komputerze. Dodatkowym atutem jest również tutaj nieco inny wygląd i bardzo przejrzysty ekran.

5.  Bion CY-E112CW
Najważniejszym atutem licznika Bion jest fakt, że jest to sprzęt z kadencją. Oczywiście posiada również standardowe funkcje.  Myślę, że jest to fajny sprzęt, mimo tego że nie jest tak popularny jak np. Sigma. 


Co do liczników Sigmy, to polecam wszystkich (również tańszych) braci 16.12, jak np. 12.12 czy 8.12, którzy posiadają być może mniej funkcji, ale cena też jest odpowiednio niższa. 
Dlaczego w tym krótkim spisie nie ma licznika Kross'a? Sam posiadam licznik tej firmy, ale z najniższej półki i mimo tego że jestem z niego zadowolony to jego drożsi "bracia" nie mają tak wielu funkcji jak konkurencja z Sigmy, a ich cena jest podobna. 
Co negatywnie zaskoczyło mnie w licznikach Kross to opinie, że po przejechaniu 1000km licznik trzeba zresetować, gdyż na ekranie pojawia się Error - taki wpis znajduje się również w instrukcjach kilku liczników tejże firmy.

Przy wyborze licznika należy zwrócić uwagę na fakt jakie funkcje są nam potrzebne, jakie będziemy wykorzystywać, bo przecież nie ma sensu kupować licznik za kwotę wysoką tylko dlatego, że kolega ma taki. 


Pozdrawiam bardzo serdecznie :-)

PS. Dzisiejszy post przygotowany był nieco wcześniej, dlatego opublikowany został tak rano.


Polecane posty