Po mieście + interwały.

Cześć, jak obiecałem tak post się ukazał, ale niestety dosyć późno.

To tak, dzisiaj zrobiłem 30 kilometrów nie wyjeżdżając poza granice Suchej Besk. Pierwszy raz też próbowałem interewałów na rowerze, wykonałem je niestety tylko dwa, gdyż z "tajnych" przyczyn musiałem przerwać owe interwały.  Szczerze mówiąc, jazda po mieście nie należy do przyjemnych, mimo pozorów łatwych, ani tym bardziej bezstresowych. W Suchej jest ścieżka rowerowa, która prowadzi prosto przez prawie cały miasto, brakuje tylko przejazdów przez drogę dla rowerów... ale to już mniejszy problem, natomiast turyści oraz sami mieszkańcy jakby nigdy nic chodzą po drodze rowerowej... a to już jest problemem dla mnie i dla nich, kiedy nie wychamuję i zaparkuje rowerem w ...  . Mały problem, jeśli idzie jedna osoba, ale dzisiaj spotkałem taki "zestaw": Pani z dwuosobowym wózkiem (bliźniaki), dwójką małych dzieci po bokach i jeszcze piesek... ciężko było ich wyminąć, zwłaszcza że nie reagowali na sygnał dźwiękowy.
Wszystko potwierdza, że jazda rowerem po mieście nie należy do prostych , ale jest jeszcze coś... kiedy wjedziemy już na drogę, a nie jesteśmy jako rowerzyści na niej szanowani, a nawet lubiani... (wręcz przeciwnie) to łatwo o kolizję, samochody przy większym ruchu poruszają się żółwią prędkością, która zdecydowanie spada poniżej ograniczenia, a nie brakuje też ludzi o mniej rozwiniętej inteligencji, którzy bez powody hamują, albo jadą zygzakiem, blisko krawędzi przez co nie jestem w stanie nawet go wyminąć.
Problemem dla rowerzysty, zarówno w mieście jak i poza nim są ciężarówki.
Kilkudzięciotonowe giganty, które mkną po drogach jak mało kto... jeśli dojdzie do spotkania roweru i takiej ciężarówki, to podejrzewam że na nic nie przyda się kask... dlatego trzeba uważać i mieć oczy dookoła głowy, żeby nie stwarzać zagrożenia dla samego siebie.

Myślę, że to byłoby na tyle a jeśli macie jakieś ciekawe porady, przepisy (na jakieś zdrowe potrawy, napoje) to możecie mi je przesyłać na email: adrianm422@interia.pl.

Pozdrawiam.

PS. Przepraszam, za ew. błędy itp. ale cały post był napisany przez telefon.


Polecane posty