Odzież rowerowa na jesień/zimę - koszulki, bluzy, kurtki

Wybór optymalnej odzieży, nawet w kolarstwie amatorskim jest dość istotną kwestią. Odpowiednia izolacja ciepła, odprowadzanie wilgoci oraz odporność na warunki atmosferyczne to tylko kilka czynników, jakie powinna spełniać dobrze dobrana odzież rowerowa na jesień. Koszulka, spodnie, rękawiczki, a także skarpetki są nieodłącznymi elementami wyposażenia każdego kolarza - zwłaszcza podczas jesieni oraz zimy. Decathlon jest jedną z największych w Polsce sieci sklepów sportowych. Ich oferta odzieży kolarskiej jest dość duża. Częściowo korzystam z oferty sklepu Decathlon i osobiście uważam, że z jakości sprzedawanych produktów można być zadowolonym.

Koszulki, bluzy, kurtki

1. Podkoszulka rowerowa B'TWIN 300                  

Najtańsza koszulka z długim rękawem, przeznaczona do rekreacyjnej jazdy na rowerze w temperaturach 5-10°C. Producent gwarantuje, że koszulka odpowiednio odpowiednio izoluje ciepło oraz odprowadza wilgoć.

 Jest to propozycja dla osób, które rower traktują bardzo rekreacyjnie i nie lubię inwestować dużych pieniędzy. 
Dla bardziej wymagających klientów polecane są modele B'TWIN 500 oraz B'TWIN 


2. Bluza rowerowa B'TWIN 300
Jedna z ciekawszych propozycji - szczególnie podczas wycieczek dłuższych niż 20-30 km. Z opinii wynika, że sprawdza się nawet podczas temperatur rzędu -10°C. Bluza jest wykonana z polaru, dzięki czemu pełni funkcje izolacyjne oraz jest w pełni odporna na działanie wiatru. 3. Koszulka kolarska Pearl Izumi Select Long SleeveZnalezione obrazy dla zapytania koszulka z długim rękawem na rowerKoszulka z długim rękawem, idealnie nadająca się na znacznie dłuższe wyprawy. Jest to już wyższa półka, niż prezentowane wyżej serie B'TWIN. Koszulka Peal Izumi charakteryzuje się przede wszystkim znacznie lepszymi właściwościami odprowadzającymi wilgoć. Oprócz tego można ją stosować w znacznie niższych temperaturach. Wszystko za sprawą zastosowania znacznie lepszych, ale niestety droższych materiałów.


4. Bluza kolarska Kellys PRO RACE
Bluza kolarska Kellys PRO RACE niebieskaSzczerze mówiąc - jest to bluza całoroczna. Sprawdzi się zarówno podczas wypadów letnich, wiosennych czy też zimowych. Zaletą jest tutaj praktyczne rozmieszczenie kieszenie, ciekawy oraz oryginalny wygląd, a także dobre odprowadzanie wilgoci. 5. Kurtka na rower B'TWIN 500

Jedną z tańszych kurtek rowerowych, stosowanych raczej przez amatorów kolarstwa 
jest model B'TWIN 500. Kurtka z pewnością sprawdzi się podczas krótkich, jesiennych wypadów, ale nie można od niej oczekiwać zbyt wiele. 
6. Kurtka rowerowa Cube Blackline SoftshellZnalezione obrazy dla zapytania kurtka zimowa rowerowaWysokiej jakości kurtka rowerowa. Idealnie sprawdzi się podczas długich i wymagających wypraw. Znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas sezonu jesiennego oraz zimowego, gdzie temperatury często spadają poniżej 5°C. Odzież tego typu można zaliczyć do klasy profesjonalnej. Nie każdemu jednak potrzebna jest, aż tak zaawansowana technicznie kurtka.


W kolejnym artykule zaproponowane zostaną przede wszystkim spodnie, rękawiczki oraz skarpetki. 

Polecane posty

1 komentarze