Gorce Champion MTB razem z Nami

Razem z ZAMANA Group mam przyjemność zaprosić wszystkich moich czytelników na świetną imprezę rowerową Gorce Champion MTB, która odbędzie się w gminie Nowy Targ (woj. małopolskie). Będzie to pojedynek wytrzymałościowy pomiędzy kolarzami MTB, a królem Gorców - Turbaczem. Impreza odbędzie się 1 oraz 2 lipca, a jej organizatorem jest były polski kolarz, zwycięzca Tour de Pologne oraz mistrz Polski - Cezary Zamana.Komunikat na temat zawodów od organizatora:
To będą dwa dni pełne wrażeń. Z tego słyną przecież wszystkie imprezy organizowane przez Cezarego Zamanę. Ten znakomity były kolarz, mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne wie, jak dostarczyć wielkich emocji i niezapomnianych wspomnień. Przekonać się o tym będzie można na przygotowanych przez niego oraz nowotarskich górali trasach. Pierwszego dnia zawodów odbędzie się czasówka. Start w Waksmundzie, meta 12 kilometrów później, pod schroniskiem na Turbaczu. To przystawka przed daniem głównym. W niedzielę w Łopusznej odbędzie się prawdziwa uczta MTB. Na zawodników czekać będzie 68 kilometrów jazdy, wymagającej zarówno pary w nogach, zimnej głowy oraz niemałej odwagi. Moc przyda się przy podjazdach, rozsądek do rozłożenia sił, a przebojowość okaże się niezbędna na zjazdach z Turbacza. Zawodnicy wjadą na Turbacz, by zjechać do Obidowej, a następnie wspinać się ponownie przez 14 kilometrów. Suma przewyższeń wyniesie imponujące 2000 metrów.
Swoich sił będzie można spróbować także na łatwiejszym wariancie trasy, liczącym 47 kilometrów. To jedyny maraton MTB w Polsce, umożliwiający wjazd i zjazd z Turbacza. Nigdzie indziej nie można zasmakować takich emocji.
Zbliżająca się impreza ma rangę Otwartych Mistrzostw Małopolski. To oznacza, że pod Królem Gorców zamelduje się czołówka zawodników MTB z Polski oraz zza granicy.
Ale Gorce Champion MTB to jednocześnie rowerowa impreza rodzinna. Wraz z Urzędem Gminy Nowy Cezary Zamana przygotował przyjazną trasę, prowadzącą z Łopusznej w kierunku jeziora Czorsztyn i z powrotem, urokliwą ścieżką nad bystrym Dunajcem. Swoją szansę na ściganie będą mieli także najmłodsi. Na nich czekać będzie 5-kilometrowa pętla w Łopusznej.
Zapisy już trwają. Zgłosić się można na stronie www.gorce.zamanagroup.pl, a także w pierwszy dzień maratonu w Biurze Zawodów w Waksmundzie przy Zespole Szkoły Podstawowej (ul. Na Równi 28).


Portal rowerowy BikerBlog.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia, a samego Cezara Zamanę miałem okazję poznać podczas ubiegłorocznej edycji Gwiazdy Południa, podczas której wraz z aparatem gościłem na jego pick up'ie. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że pan Cezary jest na prawdę jednym z najlepszych organizatorów tego typu imprez i zawsze dba o wszystko, krótko mówiąc- wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Było to świetne przeżycie i postaram się, aby podczas tegorocznej edycji również dostarczyć Wam wiele wspaniałych fotografii z tego wydarzenia. 
Jeśli wszystko się uda będę także gościł jako dziennikarz/fotoreporter na Gorce Champion MTB, skąd planuje przywieźć równie świetne fotografie. 

SERDECZNIE ZAPRASZAM,
Adrian Mikołajczyk,
BikerBlog.pl 

Polecane posty