Rower dla dziecka 8-12 lat - 1000zł. [cz.2]

Witam bardzo serdecznie wszystkich czytelników już w roku 2016 ;-) 
Dzisiaj druga część prezentacji i oceniania rowerów dla dzieci w wieku 8-12 lat, w cenie do 1000zł
 W pierwszej części przypomnijmy ocenialiśmy rowery: Kross Level Replica, Kellys Kiter 50 oraz Romet Rambler Dirt 26, który to niestety otrzymał najmniej punktów, choć na początku zdecydowanie zrobił pozytywne wrażenie swoimi 26-calowymi kołami.

W tym artykule przedstawię kilka rowerów, które nie koniecznie pochodzą od tych największych firm, ale również od tych mniejszych, które oferują podobne parametry.
Zaczniemy od roweru polskiej firmy Grand, a będzie to model Rock Replica.
Pierwsze co wyróżnia ten rower od trójki z pierwszej części to fakt, że rower ma stalową, a nie aluminiową ramę, za co przy ocenie 1 pkt odejmiemy. 
Na co warto zwrócić uwagę, to o dziwo rower mimo stalowej ramy waży tylko 13,5kg, także jest to na prawdę optymalna waga, zważając na konkurentów ważących prawie 14kg, mimo wykonania z aluminium. Firma Grand zamontowała aż 6 elementów własnej produkcji, a są nimi obręcze, widelec, kierownica, wspornik kierownicy, siodło oraz wspornik siodła. Widelec od producenta to dosyć ciekawe rozwiązanie, choć mógłby on być nieco lepszy - chodzi mi głównie o skok, który wynosi tylko 40mm, a przecież ci najwięksi producenci przyzwyczaili nas do skoku 50mm
Przerzutki wraz z kasetą to model Shimano Tourney, a więc dosyć dobry osprzęt, który oferuje nam 18-biegów, jak to w większości rowerów dziecięcych na takich kołach.
Korby Cyclone, które spotkaliśmy już w Romecie to również sprzęt niczego sobie.
Producentem łańcucha jest tajwańska firma YBN, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości łańcuchów do rowerów oraz motocykli, które wykorzystuje między innymi Kross w wielu swoich rowerach, głównie tych droższych. Opony o szerokości 1,9 cala.
Hamulce typu V-brake z dźwigniami od firmy Alhonga to również osprzęt, który już spotkaliśmy.
Co tu więcej mówić. Rower kosztuje o 300zł mniej niż Kross, Romet czy Kellys, natomiast oferuje na prawdę podobne parametry, oczywiście jak na tą cenę, gdyż można go nabyć już za 700zł.

Kolejną propozycją będzie również rower polskiej produkcji, ale tym razem pochodzący od firmy Karbon. Model to Adventure 24. 

Tutaj wracamy do aluminium, z którego rower jest wykonany oraz do wielu podzespołów od producenta. Rama w tym modelu jest wykonana z aluminium lite, czyli ulepszonego stopu tego metalu. Widełki to model Karbon Shockwave 40mm, które chyba nie potrzebują komentarza. 
Przerzutki również oferują 18 biegów, a standardowo pochodzą od Shimano. Są to modele TX35 oraz TX50. Manetki również pochodzą od Shimano, tak jak 6-rzędowy wolnobieg.
Opony w tym modelu mają szerokość 2,1 cala, czyli nieco więcej niż w przypadku roweru Grand za to pochodzą od renomowanej firmy Rubena.
Obręcze wykonała polska firma Saiko, specjalizująca się w wykonywaniu tego typu produktów.
Waga roweru to jak podaje producent dokładnie 13,3kg.
Łańcuch wykonała firma KMC, natomiast mechanizm korbowy Romet-Wałcz, która również jest wyspecjalizowana w produkcji tego typu produktów. W podstawowym wyposażeniu roweru znajduje się również dzwonek oraz stopka. 
Jak widzimy w rowerze Karbon producent zastosował wiele produktów polskich marek i sam też jest polską firmą, a więc rower z tej firmy można zdecydowanie zaliczyć do polskich rowerów.
Cena roweru to ok. 900zł.

Trzecią propozycją będzie rower również polskiej firmy. Tym razem będzie to Kands. 
Zacznę od tego, że niestety jest on dostępny głównie przez internet i raczej nie znajdziemy go sklepach sportowych.

Loading...

Ramę wykonał z mocnego aluminium sam producent, natomiast widelec już SR Suntour, którego model zastosowany w tym rowerze to M3020. Hamulce zarówno przednie jak i tylne wykonał Saccon. Wysoką klasę przerzutek gwarantuje firma Shimano, a dokładniej modele Acera oraz Tourney. W tym rowerze Shimano wyprodukowało również manetki, klamki hamulców oraz wolnobieg 7-rzędowy, gdyż przerzutki oferują 21-biegów.
3-rzędowa korba firmy Prowheel, suport firmy Thun oraz piasty od firmy Joy-Tech to również potwierdzenie wysokiej jakości osprzętu w rowerze firmy Kands.
Opony od CST o szerokości 1,95 cala mają oczywiście rozmiar 24 cali.
Mostek, kierownice oraz wspornik siodła wykonała firma Kalloy.
W zestawie jest także stopka firmy Ursus.
Rower kosztuje 750zł.

Na podsumowanie, standardowo przedstawię Wam tabelkę, a po niej kilka słów ode mnie.


Ze wszystkich 6 modeli przedstawionych w dwóch artykułach najwięcej punktów zdobył ostatni, Kands. Jest to rzeczywiście bardzo dobry rower w przystępnej cenie, jednakże dostępny jest głównie przez internet, co znacznie obniża poziom jego dostępności, zwłaszcza że wiele ludzi nie lubi kupować roweru przez internet. 
Ale w tym podsumowaniu chciałbym zwrócić uwagę na to, że rowery typowo polskiej produkcji są pod względem parametrów bardzo zbliżone do rowerów tych bardziej znanych marek jak Kross, Romet czy Kellys. Różnica między kosztującym 1000zł Kross'em, a Grand'em który kosztuje 300zł jest nie wielka, także wypadałoby się dobrze zastanowić który model wybrać. 
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie też rower marki Karbon, w którym zastosowano na prawdę sporo elementów, które rzeczywiście są wykonywane w Polsce. 
Co tu wiele mówić, tabelka przedstawia głównie moją opinię i nie jest ona jak wiadomo podstawą do wyboru sprzętu, aczkolwiek może być jedynie jakąś drobną pomocą. 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś ciekawego ;-)Polecane posty

1 komentarze

21 maja 2018 14:56

Obydwa rowery które zostały tutaj przedstawione spełniają wymagania każdego rodzica ze względu na jakość oraz wykonanie rowerów :)

Reply
avatar