Infini Luxo - lampka wysokich lotów.

Witam. Mimo zapowiadanej przerwy świątecznej znalazłem chwilę czasu i postanowiłem napisać artykuł o czymś co zdecydowanie jest związane z rowerem. Jest to urządzenie, o którym również sam nie dawno się dowiedziałem. 
Co to takiego ? 

http://www.bergsport.pl/images/products/big/Lampka-rowerowa-przednia-INFINI-Luxo-I-113M-MP3.10756.jpeg

Nowoczesna lampka rowerowa z wbudowanym odtwarzaczem MP3, od firmy Infini. 
Postanowiłem przyjrzeć się z bliska modelowi INFINI Luxo I-113M i na pierwszy rzut okiem muszę przyznać, że wygląda ona jak zwykła zabawka, z gadżetem jakim jest odtwarzacz MP3.
Ciekawa propozycja, odtwarzacz muzyki w rowerze wydaje się całkiem wygodnym rozwiązaniem, ale czy aby na pewno potrzebnym i godnym inwestycji rzędu 200zł, ile to ten sprzęt kosztuje? 
No cóż, na pewno znajdą się "gadżeciarze", którzy sprzęt już zakupili bądź zakupią, ale moim skromnym zdaniem nie jest on wart swojej ceny - no chyba, że zależy nam na odtwarzaniu muzyki, to owszem. 
Biorąc pod uwagę specyfikacje samej lampki, czyli diodę LED o mocy tylko 0.5W, materiał wykonania jakim jest dosyć dobrej jakości plastik oraz deklarowana wodoodporność muszę przyznać, że przeznaczając 200zł na lampkę chciałbym od niej czegoś więcej. O czym mowa? Oczywiście o konkurencji, Mactronic Scream 2 to lampka o zasięgu świecenia 200m i mocy świetlnej 400 lumenów zapakowana w aluminiowej obudowie, wraz z wskaźnikiem poziomu baterii. Cena urządzenia od Mactronic'a to ok. 150zł

https://www.centrumrowerowe.pl/img/min/755/929/75929795_1_lampka-przednia-scream-2-400lm-mactronic_806x727_TRS_pad.png

Porównując obie lampki w ich funkcjach muszę przyznać, że pomysł Infini rzeczywiście bije na głowę i jest dosyć dobrym rozwiązaniem, ale wpakowanie mocniejszego światła sprawiłoby, że ten produkt w mojej ocenie byłby znacznie lepszy. Mactronic z kolei jest zwykłą lampką, oferującą mocne światło i mniejszy gadżet, jakim jest wskaźnik poziomu baterii i cenę 25% niższą niż konkurencja z Infini.
Podsumowując. Obie lampki są godne kupna, ale w zależności od tego jakim rodzajem użytkownika jesteśmy możemy wybrać inną.
Łowcą gadżetów polecam model Luxo I-113M, ale użytkownikom, którzy pożądają mocnej lampki, oferującą praktyczne rozwiązania polecam model Scream 2, od Mactronic.

Chciałbym przypomnieć, że nie faworyzuję tutaj żadnej firmy, więc opinia jest całkowicie prywatna i nie stronnicza ;-) 

Pozdrawiam bardzo serdecznie ;)Polecane posty