[NOWE] Trasy rowerowe powiatu i nie tylko

Cześć. Jakiś czas temu ukazał się już artykuł "Trasy rowerowe powiatu, czyli gdzie można jeździć na rowerze " , ale tym razem przedstawię tylko trzy, nowe trasy które prowadzą nie tylko po naszym powiecie, choć w większości tak.
Będą to trasy, które pokonałem po wykonaniu tamtego postu.


 

Trasa pokonana całkiem nie dawno - tym razem byłem w trasie sam :-) Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Białka, Skawica, Zawoja, Grzechynia to wszystkie miejscowości, które odwiedziłem. Trasę uważam za bardzo fajną za względu na niski poziom trudności oraz wypadałoby powiedzieć prawie po prostym terenie, ale niestety część z Zawoi do Grzechynii temu zaprzeczyła, gdyż musiałem "wdrapać się" na wysokość 657m.n.p.m - był to w miarę łagodny podjazd, ale dosyć długi. 
Aby ominąć drogę główną w trasie powrotnej skręciłem "Za wodę" i jechałem tamtędy.12 sierpnia... jeszcze piękne wakacje to czas w którym pokonałem tą trasę.
Rozpocząłem w Suchej, potem Stryszawa, Kuków, Las, Kurów, Pewelka, Lachowice i znowu Stryszawa oraz Sucha Beskidzka. 
Trasę przebyłem dwa razy i muszę powiedzieć, że jest to świetny odcinek do sprawdzenia mięśni, jak i poprawy samej kondycji. Mamy tutaj odcinki prowadzące pod górkę, po prostej oraz z górki, więc jest to trasa optymalna przy której nie musimy wdrapywać się na żadne szczyty, aby zobaczyć na prawdę świetne widoki. 
Dużą częścią trasy jest zjazd, który znajduje się na odcinku między Kurowem, a Lachowicami. Od Lachowic podobnie jak do Kukowa trasa prowadzi po równym. Pozostałem odcinki prowadzą niestety pod górkę. Start jak zawsze w Suchej Beskidzkiej, dalej Maków Podhalański, Żarnówka, Wieprzec, Kojszówka, Juszczyn, Białka oraz powtórnie Maków i Sucha.
O tej trasie można powiedzieć, że była lekkim wyczynem dla nóg, ale tylko na odcinku między Makowem, a Żarnówkę, gdyż był tam też długi zjazd od Żarnówki, aż do samego 
wjazdu na krajową 28 w Kojszówce. 
Dalsza część trasa po prostym terenie :-) Również bardzo fajna trasa, zwłaszcza dla przetrenowania mięśni nóg.


Co do wpisu to byłoby to na tyle, natomiast jak pewnie zauważyliście tytuły przedstawionych dzisiaj tras są linkami do wpisów, które dokładniej je opisują :)

Nie zapomnijcie o naszej stronie na portalu Facebook - http://www.facebook.com/suskiblogrowerowy

Pozdrawiam.

Polecane posty